Ako byť
na internete v pohode a v bezpečí?

Zisti, ako nenaletieť, ako si nenechať ukradnúť účet alebo ako riešiť nadávky na nete. Pomôžeme ti predísť trápnym situáciám a zostať safe.

Pusti sa do online kurzu!

Začni kurz teraz

Kto sme?

SelassieAvast Foundation tu zdieľajú finty, ako sa správať na internete.

To, či si v suchu, alebo či máš niečo zlepšiť, si otestuj v našom online kurze. Najnovšie tipy a súťaže sleduj na Instagrame @bud.safe.online.

U nájdeš skrátka všetko, čo potrebuješ, ak chceš byť safe online.

Sleduj náš Instagram

Daj follow na @bud.safe.online a dozvieš sa o najnovších hrozbách a tipoch včas. Okrem toho sa môžeš tešiť na fotky zo zákulisia a na pravidelné súťaže.

bud.safe.onlineSpotify, Apple Music nebo úplně jiná appka? 🤔 Jakou používáš na poslech ty? Dej nám vedět do komentů 🫵 🥇 Asi tě nepřekvapí, že nejstahovanější hudební aplikací je 𝗦𝗽𝗼𝘁𝗶𝗳𝘆. Stala se dokonce 10. nejstahovanější aplikací roku 2022!

bud.safe.onlineJedna z největších záhad 😂

bud.safe.onlineJak to s těmi mýty tedy je? 👇 1️⃣ Antiviry jsou zbytečné Někteří uživatelé tvrdí, že nikdy neměli problémy s viry, tudíž žádný antivirus nepotřebují. I když jsi zatím měl/a štěstí a na počítačový virus jsi nenarazil/a, neznamená to, že je zabezpečení tvého počítače bezchybné ⚠️ 2️⃣ Jednoduchý antivirus bude stačit Antivirové programy se totiž liší ve schopnosti detekce a odstranění virů. Z toho důvodu je důležité vybrat si takový antivirus, který má vysokou úroveň ochrany a ten pak pravidelně aktualizovat ⚠️ 3️⃣ Antivirus zpomalí tvůj počítač Tento mýtus byl sice pravdivý v minulosti, ale moderní antivirové programy jsou navrženy tak, aby měly na výkon tvého počítače minimální dopad. Pokud máš starší počítač, může se stát, že pro něj bude problematičtější antivirus utáhnout, ale většina počítačů by měla s antivirem pracovat naprosto bez problémů ✅ 4️⃣ Antivirus odstraní všechny viry Bohužel neexistuje žádný antivirový program, který by byl tak dokonalý, aby zachytil všechny hrozby. Je proto důležité kromě antiviru používat i další zabezpečení, jako jsou pravidelné aktualizace softwaru, silná hesla a opatrné chování na netu ⚠️ 5️⃣ Antivirový program je vše, co k ochraně potřebuješ Pokud klikáš na podezřelé odkazy, stahuješ neznámé soubory a neaktualizuješ software, vystavuješ se tím nebezpečí. Nespoléhej se proto pouze na bezpečnostní software a běž své internetové bezpečnosti naproti 🔒

Zobraziť viac

Partneri projektu