Ako byť
na internete v pohode a v bezpečí?

Zisti, ako nenaletieť, ako si nenechať ukradnúť účet alebo ako riešiť nadávky na nete. Pomôžeme ti predísť trápnym situáciám a zostať safe.

Pusti sa do online kurzu!

Začni kurz teraz

Kto sme?

SelassieAvastom tu zdieľajú finty, ako sa správať na internete.

To, či si v suchu, alebo či máš niečo zlepšiť, si otestuj v našom online kurze. Najnovšie tipy a súťaže sleduj na Instagrame @bud.safe.online.

U nájdeš skrátka všetko, čo potrebuješ, ak chceš byť safe online.

Sleduj náš Instagram

Daj follow na @bud.safe.online a dozvieš sa o najnovších hrozbách a tipoch včas. Okrem toho sa môžeš tešiť na fotky zo zákulisia a na pravidelné súťaže.

bud.safe.onlineScraping (anglicky škrábání) je známá technika sběru dat, kdy boti nebo nějaký program sbírají informace z webovek nebo veřejných profilů a ty shromáždí na jednom místě 📍 Pozor! Scraping ale může být super – když chceš získat všechny informace z webu a mít je přehledně na jednom místě. Neútočíš na žádné účty, nekradeš data, pouze sbíráš dostupné info, které si dáš do seznamu 👌 Z opačného pohledu však, když sdílíte online až moc, může být scraping při zkombinování všech dat ze sociálních sítích a webových stránek, na kterých jste přihlášení, dost nepříjemný. Proto je potřeba se zamyslet nad tím, co všechno chceš na netu sdílet ☝️

bud.safe.onlineUkradli ti účet na Steamu? 😟@alkan_hraje ti ukáže, co dělat, když se ti to stane 🙌 A pokud jsi to ještě nezažil, radši to stejně čekni, aby se ti to v budoucnu nikdy nestalo 👌 Jak postupovat? 🤷🏻‍♂️ 👉 Zkontroluj si počítač antivirem 🧐 👉 Obnov svůj účet na Steamu ♻️ 👉 Nastav si dvoufázové ověření přes Steam Guard 🔐 👉 Zmeň si heslo ke svému e-mailu 🔐 Dej nám vědět, jestli ti někdy ukradli účet k nějaké hře 😡👇

bud.safe.online🧐 Ransomware je typ škodlivého softwaru, který zamyká vaše soubory či dokonce celý počítač a za jejich odemčení požaduje výkupné. 😬 Buď zašifruje soubory tak, že nejdou otevřít, nebo úplně zamkne počítač, abyste o přístup ke svým nejdůležitějším fotkám, videím, dokumentům ze školy nebo hrám. Jeho tvůrci pak za dešifrování vašich souborů požadují výkupné (často v bitcoinech) 🤑 A pokud nezaplatíš, o všechno můžeš přijít 😱 ⚔️ Jak se tomu ale bránit? Je to easy: 🔐 Měj nainstalovaný antivir! Doporučujeme třeba antivir od @avast 👌😊 🔐 Průběžně aktualizuj operační systém a aplikace. 🔐 Zálohuj své soubory 👀 Dávej na netu vždy pozor!

Zobraziť viac

Partneri projektu